Nové videá na youtube každý pondelok a štvrtok!    ..A sme už aj na Spotify!

0

Your Cart is Empty

August 18, 2020 2 min read 8 Comments

Čo je to zdravotné poistenie a ako funguje na Slovensku? 

Zdravotné poistenie je téma, ktorú v aktuálnej dobe rieši veľké množstvo ľudí. Priblížime si, prečo byť poistený v kvalitnej zdravotnej poisťovni a aký je rozdiel medzi súkromnou a štátnou zdravotnou poisťovňou. 

Každá zdravotná poisťovňa ponúka poistencom iné benefity. 

Ako funguje zazmluvnenie lekárov v súkromnej poisťovni?

Mnoho ľudí rieši aj samotný rozsah verejného zdravotného poistenia, čo bude a čo nebude hradené cez zdravotnú poisťovňu. Aktuálne Zdravotná poisťovňa Dôvera spolupracuje s viac ako 90% špecializovanými lekármi v rámci celého Slovenska. Tieto informácie si máte možnosť overiť aj na stránke www.dovera.sk. 

Všeobecný a detský lekár je zo zákona povinný mať zmluvu s každou zdravotnou poisťovňou, pokiaľ teda má aspoň jedného poistenca vo svojom kmeni. V slovenskom zdravotníctve funguje systém založený na výmenných lístkoch. Špecializovaní lekári však majú právo nemať zazmluvnených všetkých lekárov, najčastejšie to možno vnímať u zubárov, ktorí uprednostňujú priamu platbu od klienta. 

V princípe by rozdiel medzi súkromnou a verejnou zdravotnou poisťovňou nemal byť. V každom prípade liečenia sa napríklad v kúpeľoch, pri riešení zákroku, liekoch či rôznych iných vyšetreniach neprihliada na to, či ste poistencom súkromnej alebo verejnej zdravotnej poisťovne.

Aký nadštandard poskytuje Dôvera svojim poistencom? 

Pridaná hodnota v rámci tejto zdravotnej poisťovne je napríklad takzvaný "cashback", čo znamená, že za využitie tohto benefitu získavate vrátenie peňazí naspäť. 

1. Zubné ošetrenie - v prvom roku poistenia môžete ušetriť na ošetrení zubov 50€, kde sa vám vie vrátiť dvakrát 25€, od druhého roka poistenia môžete ušetriť až 100€ ročne. Zubný benefit má základné parametre, že je určený na plomby a dentálnu hygienu. 

2. Doplatky za lieky - u rodín s deťmi viete získať späť 200€ na doplatku za lieky alebo doplatky za kúpu diabetických potravín, ktoré sú napísané na lekárskom predpise. Podmienka tejto výhody je dieťa do veku 18 rokov. V tomto prípade majú na tento benefit nárok obaja rodičia, pokiaľ sú poistencami Dôvery.

3. Baby box -  pri prihláške novorodenca získate baby box v hodnote 50€, ktorý obsahuje základné potreby pre novorodenca. 

Zdravotná poisťovňa Dôvera okrem iného ponúka poistencom pomoc s liečbou cukrovky. Program DôveraPomáha diabetikom ponúka možnosti a moderné postupy, komplexné vzdelávanie, poradenstvo či objednávkový systém k diabetológom.

Mobilná aplikácia - rýchlo a jednoducho

Prostredníctvom mobilnej aplikácie máte možnosť urobiť rýchlo a jednoducho to, čo práve potrebujete. Riešením situácií cez túto mobilnú aplikáciu ušetríte množstvo času. Obsahom tejto aplikácie je aj preukaz poistenca a SOS karta, ktorá je prepojená so záchrannými zložkami, môžete hradiť zdravotné odvody, preplácať benefity, zavolať lekárovi na telefón, prejsť si lekárske predpisy a podobne. 

Iné benefity v zdravotných poisťovniach

Každá zdravotná poisťovňa má na svojej stránke zoznam mnohých výhod. Býva pravidlom, že konkrétne poisťovne majú na stránkach aj porovnania s konkurenciou. Porovnanie zdravotných poisťovní si viete pozrieť aj na stránke www.asisto.sk.

Ako sa prepoistiť? 

Keďže je to časovo ohraničená záležitosť, neváhajte a ozvite sa nám.

 


8 Responses

tadalafil online
tadalafil online

March 30, 2021

tadalafil 30 mg https://elitadalafill.com/ tadalafil 60 mg for sale

alprostadil penile injection
alprostadil penile injection

March 29, 2021

alprostadil use after heart surgery https://alprostadildrugs.com/ alprostadil suppository

generic levitra vardenafil
generic levitra vardenafil

March 27, 2021

generic vardenafil 20mg https://vegavardenafil.com/ vardenafil vs tadalafil vs viagra which gives better erection?

sildenafil 20 mg online india
sildenafil 20 mg online india

March 27, 2021

generic sildenafil online https://eunicesildenafilcitrate.com/ where can i get cheap sildenafil

ifayawowiy
ifayawowiy

February 24, 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Buy Amoxicillin Online oko.jdcs.kvasnickas.com.woy.vc http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

enhgojudon
enhgojudon

February 24, 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules hxq.fldy.kvasnickas.com.hwk.dh http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

icugwni
icugwni

February 24, 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Buy Amoxicillin Amoxil bip.kosm.kvasnickas.com.cwv.qy http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

ufutepuyv
ufutepuyv

February 24, 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ – Amoxicillin Amoxicillin Online kiy.ejnf.kvasnickas.com.ffw.qq http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/

Leave a comment

Odber Noviniek