Nové finančné video a rozhovor s úspešným na youtube každý mesiac! + Exkluzívne novinky z finančného sveta do tvojho mailu!

0

Your Cart is Empty

April 09, 2020 1 min read 1 Comment

Spôsobí coronavírus prepad na realitných trhoch?

Pravdepodobne ÁNO!

ÚVAHA
Poďme rovno k veci. Ak sa zamyslíme nad tým, že živnostníci sú bez roboty, kaviarne a malé podniky sú bez tržieb, veľké telekomunikačné firmy fungujú cez home-office. Všetci títo ľudia a firmy ale naďalej platia prenájmy svojich priestorov. Ak bude aktuálna situácia pretrvávať dlhšie, veľa z nich preruší svoje prenájmy, lebo nebudú ich mať z čoho platiť, prípadne si tie väčšie firmy obľúbia home-office a zistia, že svojim zamestnancov vedia umožniť pracovať aj z domu, čím vedia ušetriť veľa peňazí za platenie kancelárii v rôznych business centrách. Nezamestnanosť pravdepodobne stúpne na viac ako 10%, čo znamená, že veľa ľudí nebude nakupovať tak, ako teraz. Ak ľudia budú riešiť existenčné problémy, ovplyvní to určite aj nákup nehnuteľností. Predpokladá sa, že záujem o nehnuteľnosti poklesne a úrokové sadzby pôjdu smerom nahor.

REALITNÉ FONDY

Môžme to rozpísať určite na dlhšie, no podstata je rovnaká. Keďže je veľmi pravdepodobné, že padne dopyt po prenájmoch, padne dopyt po nehnuteľnostiach a ľudia nebudú vo veľkom kupovať, poklesy môžu zaznamenať aj realitné fondy.
Ak máte svoje úspory investované do realitného fondu, stojí za to zvážiť ich výber.

 


1 Response

dani
dani

April 26, 2020

To snad nemyslite vazne, ten vas prispevok. Ste na urovni zakladoskolaka, alebo patrite do skupiny ludi s financnou negramotnostou? a vy este budete poskytovat poradenstvo? do akej miery ste vy makroekonom?? viete co je to makroekonomia? viete vobec co sa deje s technickou sadzbou? ak ano, ako mozete napisat ze urokove sadzby budu rast? Viete vobec co je kvantitativne uvolnovanie, alebo pumpovanie penazi do ekonomiky vfo faze v akej sa teraz ekonomika sr aj ostatnych zemi nachadza? ak ano, tak by ste mohol vediet, ze v ziadnom pripade sa neda s istotou povedat ze ceny budu klesat a sadzby to uz vobec nie. tu je dokaz toho, na akej urovni su vase prispevky, na takej urovni bude aj poskytovaie vasich sluzieb.

Leave a comment

Odber Noviniek