Nové finančné video a rozhovor s úspešným na youtube každý mesiac! + Exkluzívne novinky z finančného sveta do vášho mailu!

0

Your Cart is Empty

March 11, 2020 1 min read

Ak spĺňate podmienky na zvýhodnenú hypotéku pre mladých nezabudnite požiadať banku o ročné zúčtovanie úrokov pre Váš nárok na daňový BONUS!

Urobte tak v januári!

Daňový bonus je dnes náhrada za bývalý štátny príspevok, ktorý poskytoval štát v minulosti. Dnes už ale štátny príspevok nefunguje a na úvery poskytnuté po 31.1.2017 sa vzťahujú benefity štátu formou daňového bonusu. Pozor! Štát Vám ho dá, len ak oň požiadate! Všetkú "administratívu", ktorá bola 2 roky dozadu ešte v rukách štátu a bánk musíte dnes znášať sami a o bonus pre mladých zo zaplatených úrokoch požiadať!

 

Info o platnení daňového bonusu v roku 2020

Každý si najprv musí zistiť či spĺňa podmienky na daňový bonus.

PODMIENKY:
-vek 18.35 rokov
-neprekročený príjem za rok 1,3 násobok priemernej mzdy
čo robí v 2019 1 316,90 €

Ak podmienky spĺňate, musíte požiadať banku o vystavenie "Potvrdenia o zaplatených úrokoch". Toto potvrdenie banky nevydávajú automaticky a je potrebné si ho vyžiadať! Banky majú na vydanie tohto potvrdenia zo zákona 30 dní od podania žiadosti.

Po vystavení tlačiva bankou, jednoducho si ho dáte zohľadniť vo vašom daňovom priznaní a štát Vám odpustí 50% zaplatených úrokov z maximálne jedného úveru, z výšky 50 000€ a to maximálne do výšky 400€.


Leave a comment

Odber Noviniek